X-lecie współpracy z Niemiecką Organizacją Osób Niepełnosprawnych z Dahme

Od 29 do 31 maja 2014 roku miały miejsce obchody X-lecia współpracy Niemieckiej Organizacji Osób Niepełnosprawnych z Dahme z Stowarzyszeniem Centrum Rehabilitacyjno Kulturalnym Promyk Gniezno oddział Dębnica (obecnie Stowarzyszenie Atrystyczno- Rehabilitacyjno- Terapeutyczne Promyk Dębnica). 

Obchody rozpoczęły się 29 maja w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku, gdzie została otwarta wystawa prac rękodzielniczych wykonanych przez uczestników corocznych warsztatów terapeutycznych w Polsce oraz w Niemczech. Podczas otwarcia wystawy miało również miejsce spotkanie z Burmistrzem Miasta i Gminy Kłecko.

W kolejnym dniu obchodów tj. 30 maja 2014r. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej przywiezionej przez Organizacje z Niemiec obrazującą X-letnią współpracę naszych Organizacji. Podczas spotkania w Starostwie, Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Pan Dariusz Pilak wręczył medale Milenijne Zjazdu Gnieźnieńskiego Pani Karin Holtz oraz Panu Andress Volker. Medal jest, który ma na celu uhonorowanie ludzi zasłużonych, którzy wyróżniają się poprzez pomoc w działalności społecznej, kulturalnej  i edukacyjnej.

Po południu 30 maja w Dębnicy miało następnie miejsce wręczenie Statuetek Promyk Nadziei osobom, które pomagały Stowarzyszeniu w remoncie Ośrodka w Dębnicy. Statuetka ma postać kobiety trzymającej w dłoni promyk obrazujący delikatność kobiety jak i siłę promienia przenikającą ciemność , dążącą do realizacji szczytnych celów społecznych. Powyższa Statuetka została wykonana przez Profesora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Pana Profesora Wojciecha Kujawskiego. Statuetkę wraz z jej Certyfikatem wręczono: Pani Annie Frąckowiak, Panu Marianowi Warchałowi oraz Państwu Borghetti. Statuetki zostały wręczone przez Pana Prezydenta Miasta Gniezno Jacka Kowalskiego oraz Panią Prezes Bogumiłę Górniak.

Po uhonorowaniu statuetkami zasłużonych członków Stowarzyszenia odbyło się uroczyste otwarcie Alei Przyjaciół Promyka. Aleja stworzona została przez osoby które pomagały Stowarzyszeniu przy budowie Ośrodka oraz ich zaangażowaniu się w stawianiu kolejnych „cegiełek” rozwoju. Drzewa symbolizują osoby i organizacje które są przyjaciółmi Stowarzyszenia Promyk Dębnica. Swoje drzewka posadzili m.in. Wiceburmistrz Miasta i Gminy Kłecko Pan January Giżycki, przedstawiciele współpracującego ze Stowarzyszeniem Specjalnego Punktu Przedszkolnego Gniazdko z Gniezna, Przedstawiciele Organizacji z Dahme i Juteborg, Pani Dyrektor PCPR Pani Agnieszka Horoszczak, a także przedstawiciele z organizacji Przyjaciół Dębów Rogalińskich oraz członkowie naszego Stowarzyszenia.

Na koniec uroczystości X-lecia zaproszeni goście wspólnie biesiadowali przy ognisku, śpiewali i tańczyli na tle zachodzącego słońca.

31 maja 2014 roku goście z Organizacji Niemiecki zostali zaproszeni do wspólnego zwiedzania Muzeum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. A następnie tym pozytywnym akcentem pożegnaliśmy się z Delegacją Niemiecką planując dalszą współpracę pomiędzy Organizacjami.  

                                                                                                                              Agnieszka Filipiak

10 lat współpracy PREZENTACJA>>>

Pobieranie »
X-lecia współpracy Niemieckiej Organizacji Osób Niepełnosprawnych z Dahme